Pts - Cts 09:00 - 18:30         Ataşehir
TR   /   EN

ORTODONTİ

ORTODONTİ

ORTODONTİ

Düzgün doğal ve estetik dişlere Inovadent Ataşehir Diş Kliniğimizde sahip olun!

ORTODONTİ NEDİR ?

Ortodonti çapraşık dişlerin, hareketli ve sabit apareyler kullanılarak ideal diş dizisi haline getirilmesi, aynı zamanda iskeletsel bozuklukların büyüme yönlendirmesi diş teli tedavisi yapılarak düzeltilmesini sağlayan, diş hekimliğinin bir dalıdır. Ortodontik tedavi ile daha sağlıklı bir ağıza, daha etkileyici bir görünüme ve daha uzun süre ağzınızda kalacak dişlere sahip olabilirsiniz.

ORTODONTİ İLE NELER TEDAVİ EDİLİR ?

++ Ön açık kapanış: Arka dişler temasta iken ön dişlerin birbirlerine temas edememe halidir.

++ Çapraz kapanış: Alt ve üst dişlerin çiğneyici yüzeylerinin normalden ters kapanışta olması halidir.

++ Çapraşıklık: Alt veya üst çene dizisinde dişlerin düzgün sıralanabilmesi için yeterli yerin olmamasıdır. Dişler için çenede yeterli yer yoktur.

++ Aralıklar: İki diş arasında, özellikle de üst orta kesici dişler arasında aralık bulunması halidir.

++ Gömük dişler: Yeterli yer olmadığı zamanlarda dişin süremeyip çene kemiği içinde gömülü kalma durumudur.

++ İleri itim (Dişleklik durumu): Alt ve üst çeneler kapatıldığında, üst kesici dişler ile alt kesici dişler arasındaki aralığın normalden fazla olma halidir.

++ Derin kapanış: Üst kesici dişlerin alt kesici dişleri normalden fazla örtmesi halidir. Bu vakalarda alt kesiciler hemen hemen hiç gözükmez.

++ Rotasyon: Dişin yuvasında dönük halde konumlanması halidir.

TEDAVİ SÜRESİ NEDİR ?

Ortodontik tedavilerin süresi hastanın durumuna göre 3 ay ile 2,5 sene arasında değişmektedir. Muayene sonucunda hekiminiz sizi tedavi süreniz konusunda bilgilendirecektir. Siz de ücretsiz muayene hizmeti için Inovadent Ataşehir Diş Hastanesinden randevu alabilirsiniz.